نتایج جستجو برای عبارت :

تفاوت اتانول و متانول چیست؟

الکل ها طیف وسیعی از موادی را تشکیل می دهند که حاوی هیدروکسیل می باشند.
تفاوت های موجود در خواص این مواد موجب شده است تا توجه به این مواد و راه های شناسایی آن ها به خصوص در روز هایی که کشور ها درگیر ویروس کرونا می باشند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
در این بین اتانول صنعتی (حاوی ناخالصی متانول) و حتی خود متانول ممکن است توسط سودجویان به عنوان الکل طبی به فروش برسند.
متانول الکلی سمی می باشد که استفاده از آن تنها در صنعت باید انجام شود و تنها ات
متانول که به متیل‌الکل، الکل چوب یا نفت چوب نیز معروف است، ماده‌ای شیمیایی با فرمول CH3OH است. نام الکل چوب از آن‌جا می‌آید که اولین بار متانول از تقطیر چوب به دست آمد، ولی امروزه متانول به طور مستقیم از فرایند صنعتی کاتالیستی از کربن مونوکسید، کربن‌دی‌اکسید و هیدروژن به دست می‌آید. متانول ساده‌ترین الکل است و مایعی سبک، فرار، بی‌رنگ و اشتعال‌پذیر است و بویی مشخص شبیه بوی اتانول دارد که بویی شیرین و الکلی است. متانول مایعی قطبی است که
با شنیدن نام الکل همه ی ما به یاد کاشف آن زکریای رازی می افتیم. از آن موقع تا کنون انواع مختلفی از این ماده کشف شده است که همه ی آن ها به دلیل داشتن گروه های هیدروکسیلی جز خانواده ی الکل ها طبقه بندی گردیده اند. نوع اول، نوع دوم و سوم دسته بندی کلی این خانواده است که می تواند انواع مختلفی از الکل ها را در خود جای دهند. 
دسته ی اول از این خانواده که با نام الکل های نوع اول نیز شناخته می شوند الکل های ساده ای می باشند که گروه هیدروکسیلی موجود در ساخت
الکل متانول
متانول، متیل الکل، الکل متیلیک، کاربینول یا الکل چوب که ساده‌ترین نوع الکل‌هاست با فرمول شیمیایی CH۳OH شناخته می‌شود. متانول از فعالیت بی‌هوازی گونه‌های زیادی از باکتری‌ها تولید می‌شود و در نتیجه مقدار اندکی از بخار متانول وارد جو می‌شود و پس از چندین روز به‌وسیله اکسیژن و با کمک نور خورشید اکسید شده به آب و دی‌اکسید کربن تبدیل می‌گردد. البته در فرایند سوختن متانول هم از نظر مواد بدست آمده چنین اتفاقی رخ می‌دهد

فروش الکل طبی

فروش الکل صنعتی ADAK با رایحه توت فرنگی برای ضد عفونی کردن . امروزه با وجود ویروس خطرناک کرونا یکی از چیزهای بسیار با ارزش برای جلوگیری از بیماری های ویروسی الکل می باشد الکل هم برای ضد عفونی کردن سطوح کار برد دارد و هم برای پوست افراد به کار میرود و در واقع این مایع حیاتی امروزه ارزش خود را بیشتر از هر زمان دیگر به رخ می کشد .الکل صننعتی با طبی تفاوتهایی دارد که در مطلب ذیل به آن اشاره می کنیم. 

تفاوت الکل طبی با صنعتی
متأسف
اولین تجربه‌م از دیدن یه مریضی که متانول خورده، افتضاح بود.آقای ۵۱ ساله، دیروز عصر یه شیشه الکل (که روش نوشته بوده اتانول ۷۰٪) رو خورده. شب دچار تهوع و استفراغ و دل‌درد شده.فردا صبح علائمش بدتر شده. رفته درمونگاه، دکترِ اونجا به سرم زده و چنتا مولتی ویتامین، و بعد از یه ساعت مرخص کرده.همونجا مریض گفته که چشمم همه جا رو آبی می‌بینه.چند دقیقه بعدش گفته کور شدم.و چند دقیقه بعدش، توی آمبولانس، افت هوشیاری پیدا کرده.وقتی من دیدمش، دست و پاش جمع شد
دی اتانول آمین یک ترکیب ارگانیک مایع بی رنگ است که در دمای اتاق یک جامد سفید است. فرمول شیمیایی آن C4H11NO2 است. CAS # آن 111-42-2 است.
از دی اتانول آمین به طور گسترده ای برای تهیه دی اتانول آمیدها و نمک های دی اتانول آمین اسیدهای چرب با زنجیره بلند که در صابون ها و سورفاکتانتهای مورد استفاده در مواد شوینده مایع و ظرفشویی ، مواد آرایشی ، شامپو و نرم کننده مو استفاده می شود ، استفاده می شود. دی اتانول آمین همچنین در پردازش نساجی و همچنین در تصفیه گاز صنعتی
"اتانول"، "اتیل الکل"یا "الکل میوه" با فرمول شیمیایی C2H5OH مولکولی قطبی است که بخاطر تشکیل پیوند هیدروژنی به هر نسبتی در آب حل می شود . این ترکیب در صنعت استفاده های متعددی دارد در انواع  مشروبات الکلی و آبجو ، حلال عطر و ادکلن ، در پزشکی جهت ضد عفونی کردن و حتی به عنوان سوخت، در برخی از ماشینها استفاده می شود.
قبل از اسلام، مشروب به عنوان نوشیدنی معمول، سر سفره وجود داشت و به هنگام دعوت حضرت رسول(ص) به اسلام، شرایط حرام کردن آن به یکباره وجود نداش
با توجه به نیازی که اخیرا به علت شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است، شمار زیادی از مردم به دنبال اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده برای خود هستند و این مواد بهداشتی به دلیل تقاضای بالا از سمت مشتریان، با کمبود مواجه شده است و حالا افراد بدون آگاهی و اطلاعات کافی از اقلام بهداشتی، دست به استفاده از هر ماده‌ای می‌زنند؛ به خصوص موادی که به دلیل تشابه ظاهری و حتی اسمی، منجر به رونق گرفتنکاسبی بعضی سودجویان از این فضای کرونایی شده است.

ادامه مطلب

عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه هموطنان باید مراقب باشند به جای الکل اتانول طبی به آنان متانول صنعتی نفروشند، گفت: تفاوت این دو نوع الکل در بوی آن‌ها مشخص است.
علیرضا فرخی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: متانول، یک الکل صنعتی است که اثر ضدعفونی کمی دارد و بر عکس اثر سمی بالا بر اعصاب با جذب پوستی دارد.
عضو هیات علمی گروه شیمی دانشگاه بیرجند بیان کرد: متانول را نباید برای ضدعفونی سطوح نیز استفاده کرد.
فرخی با بیان اینکه ه
در علم شیمی هر ماده‌ای که عامل هیدروکسیل (-OH) را در فرمول شیمیایی خود داشته باشد یک الکل به حساب می‌آید. الکل از مشتقات هیدروکربن‌ها است که در آن‏ها هر مولکول، ترکیبی از چند اتم هیدروژن و کربن می‌باشد. در نهایت، یک عامل هیدروکسیل (OH) جانشین ‏یک اتم هیدروژن می‌گردد. بر اساس تعداد عوامل هیدروکسیل ظرفیت الکل‌ها مشخص می‌شود که تک‌ظرفیتی است یا چندظرفیتی. یکی از انواع الکل که اینبار قصد معرفی آن را داریم الکل صنعتی نام دارد.

الکل صنعتی از ن
:معاون آموزش سازمان اورژانس کشور با هشدار در مورد مصرف خوراکی الکل متانول به عنوان محلول ضدعفونی تاکید کرد: مصرف خوراکی الکل و ورود آن به معده نقشی در از بین بردن ویروس کرونا ندارد.
سید پژمان آقازاده در این باره گفت: با توجه به افزایش تعداد مصرف کنندگان الکل متانول برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و خطرات استفاده از آن گفت: متانول در رده ترکیبات ضد عفونی کننده نیست و افراد به دنبال ضد عفونی کردن دست ها، اشیاء و سطوح ممکن است به اشتباه از ای
به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، انتظار می رود به دلایلی چند، بازار متانول آسیا در 6 ماهه دوم سال جاری میلادی روندی نزولی را تجربه کند. از جمله می توان به افزایش عرضه از سوی ایران به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید در این کشور، کاهش نسبی سطح تقاضا و چشم انداز نامطلوب اقتصاد جهانی متاثر از جنگ تجاری میان آمریکا و چین اشاره کرد.
پیش بینی می شود در کوتاه مدت امیدی به بازیابی اقتصاد جهانی و آسیا و همچنین رفع بحران ناشی از جنگ تجاری یادشده نبا
متانول تقلبى تست جامعه الکل خوار!@lawmed▪️تا وقتی انکار حاکم باشد افکار سالم نخواهد بود!اینکه همه مردم ما مذهبی هستند پس مردم ما مشروب نمیخورند از پایه یک تصور غلط است.از آن غلط‌تر اینکه فکر کنیم افراد با رفتار مذهبی مشروب نمیخورند.یک جایی از تاریخ  فیلمفارسى باید زندگی دوگانه ایرانی را باور کنیم.زندگی با دو ویندوز با دو سیستم عامل که در ایران نهادینه شده است.فرضهای بدیهی غلط همانطور که عروسی و جشنهای ایرانی را انکار میکند، مصرف الکل در جام
اسپرس ضد عفونی کننده دست 

آیا میدانستید که الکل متانول نوعی الکل صنعتی است که از چوب بدست آید؟ و الکل اتانول یا همان الکل سفید از نهاده های کشاورزی حاصل می شود؟

الکل اتیلیک ۷۰% در واقع همان الکل طبی است که با آب مقطر تا ۷۰% رقیق شده است. الکل اتیلیک در غلظت حدود ۷۰% بیشترین خاصیت ضدعفونی کنندگی را داراست.

برخی با "گذر از جاده های فرعی" و کوچه پس کوچه ها و برخی با گفتن "خلاف واقع" ، پلیس را دور می زنند و به شهرهای شمال می رسند.
برخی هم با خوردن الکل ، آنهم نه الکل اتانول بلکه متانول که الکلی بسیار سمی و کور کننده و باعث فلج اعصاب می شود، قصد دارند کرونا را دور بزنند!!
اینها "انگلهای ناقلند" که یا باعث از بین رفتن دیگران می شوند یا خودشان را از بین می برند.
بوسیله گزارش همشهری انلاین به نقل از ایسنا، سعید عباسپور  با اعتراف این مطلب توضیح داد: با توجه بوسیله شیوع ویروس کرونا و ضرورت ایجاد تمهیدات لازم برای مقابله با گسترش آن درون شرایط احساساتی کنونی و تامین اقلام تک نیاز، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واردات اتانول برای واحد های تولیدی آزاد شد. وی امتداد داد: واحد های تولیدی مادون بازرسی موسسه حمایت و وزارت بهداشت می توانند برای استعمال و تولید مواد ضدعفونی کننده اقدام به واردات اتانول
الکل اتانول
اتانول یا الکل اتیلیک یا اتیل الکل یا الکل میوه با فرمول C۲H۵OH ترکیب شیمیائی با بوی خاص و آتش‌گیری است که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. این الکل همان ماده‌ای است که دارای خاصیت مست‌کنندگی است و در نوشیدنی‌های الکلی با درصدهای مختلف پیدا می‌شود. علاوه بر این در صنایع مختلف کاربرد فراوان دارند. این کاربردها در عطر‌ها و ادکلن‌ها و همچنین در وانیل و همچنین به عنوان سوخت در برخی ماشین‌های جدید می‌باشد. از این الکل در
الکل سفید 
اتانول یا الکل اتیلیک یا اتیل الکل یا الکل میوه با فرمول C۲H۵OH ترکیب شیمیائی با بوی خاص و آتشگیری است که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. فرمول شیمیایی اتانول C۲H۵OH می‌باشد اتانول ماده بطور طبیعی و به مقدار بسیار کم در نان و گیاهان وجود دارد. علاوه بر مخمر و بعضی باکتری‌ها، بدن انسان نیز مقدار چشمگیری الکل تولید می‌کند که در اکثر موارد تمام این تولید مربوط به میکروب‌های موجود در روده انسان می‌باشد.اتانول همان ماده‌ای است ک
الکل سفید 
اتانول یا الکل اتیلیک یا اتیل الکل یا الکل میوه با فرمول C۲H۵OH ترکیب شیمیائی با بوی خاص و آتشگیری است که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. فرمول شیمیایی اتانول C۲H۵OH می‌باشد اتانول ماده بطور طبیعی و به مقدار بسیار کم در نان و گیاهان وجود دارد. علاوه بر مخمر و بعضی باکتری‌ها، بدن انسان نیز مقدار چشمگیری الکل تولید می‌کند که در اکثر موارد تمام این تولید مربوط به میکروب‌های موجود در روده انسان می‌باشد.اتانول همان ماده‌ای است ک
تری اتانول آمین ، مایعی است بی رنگ و در آب قابلیت انحلال دارد.تری اتانول آمین یک ترکیب شیمیایی آلی می باشد که از یک دسته آمین و سه دسته الکل است. ماده ای آلی و متعلق به گروه هیدروکربن های اکسیژن دار و نیتروژن دار می باشد. مانند سایر آمین ها، از آنجایی که یک جفت الکترون تنها روی نیتروژن است تری اتانول آمین نیز مانند یک باز ضعیف عمل می کند.
کاربرد های تری اتانول آمین
داروسازی
 بسیاری از بیماری های مربوط به گوش و نیز عفونت ها با قطره های گوش حاوی ت
تری اتانول آمین ، مایعی است بی رنگ و در آب قابلیت انحلال دارد.تری اتانول آمین یک ترکیب شیمیایی آلی می باشد که از یک دسته آمین و سه دسته الکل است. ماده ای آلی و متعلق به گروه هیدروکربن های اکسیژن دار و نیتروژن دار می باشد. مانند سایر آمین ها، از آنجایی که یک جفت الکترون تنها روی نیتروژن است تری اتانول آمین نیز مانند یک باز ضعیف عمل می کند.
کاربرد های تری اتانول آمین
داروسازی
 بسیاری از بیماری های مربوط به گوش و نیز عفونت ها با قطره های گوش حاوی ت
به گزارش واحد سنجش و راه حل‎های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، چین با سهم 64 درصدی از بازارهای جهانی، بزرگترین تولیدکننده متانول در جهان است.
بر اساس برنامه‎ریزی‎های انجام شده، ایران با راه‏‎اندازی واحدهای جدید، ظرفیت تولید متانول را به بیش از 20 میلیون تن خواهد رساند.
شرکت «پتروشیمی‎زاگرس» به همراه پتروشیمی‎های «خارک» و «فن آوران» سه شرکت تولیدکننده متانول حاضر در بازار سرمایه هستند. از آن جایی که نرخ این محصول رابطه مستقیمی ‎ب
یکی از مشکلاتی که در هنگام حفر چاه های نفت و گاز به وجود می آید ، خوردگی تجهیزات ناشی از وجود ترکیبات خورنده مانند SO2 ، CO2 ، انواع اسید ها ، اکسیژن و ... است. این ترکیبات با حمله به تجهیزاتی که در این صنعت استفاده می شوند مانند مته های حفاری ، شیرها ، لوله ها و ... ، باعث خوردگی و رسیدن آسیب به آنها می گردند. یکی از ترکیباتی که به منظور جلوگیری از وقوع این نوع خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد تری اتانول آمین است . تری اتانول آمین با خنثی کردن ترکیبات
گفت من اشتباهی چشمک زدم. گفتم مثل همین هواپیما که اشتباهی بهش موشک زدن؟ گفت به خدا کار و زندگی دارم، برو عشق و عاشقی رو بزار کنار. گفتم مگه من کار و زندگی ندارم؟! گفت هنوز هم از تاریکی می ترسی؟ گفتم آره، هم از تاریکی می ترسم هم از تنهایی. از آمپول هم می ترسم. از سکوت می ترسم. از صدای پر زدن ملخ می ترسم.‌ از صعود و سقوط می ترسم. از شادی و غم و خنده می ترسم. از ژلوفن و دیفین هیدرامین می ترسم.‌ از متانول و اتانول و دی متیل اتر می ترسم. از اینکه یه روز یکی
ایزوپروپیل الکل  یک ترکیب شیمیایی بدون رنگ و قابل اشتعال با بویی تند و قوی به عنوان یک گروه ایزوپروپیل که به یک گروه هیدروکسیل متصل است، ساده ترین نمونه از یک الکل ثانویه می‌باشد، جایی که اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است. این ایزومر ساختاری 1-پروپانول و اتیل متیل اتر است .
از آن در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می‌شود و یکی از مواد اصلی برای تولید مواد ضد عفونی کننده و شوینده می‌باشد
حلال
ایزوپروپیل ا
ایزوپروپیل الکل  یک ترکیب شیمیایی بدون رنگ و قابل اشتعال با بویی تند و قوی به عنوان یک گروه ایزوپروپیل که به یک گروه هیدروکسیل متصل است، ساده ترین نمونه از یک الکل ثانویه می‌باشد، جایی که اتم کربن الکل به دو اتم کربن دیگر متصل است. این ایزومر ساختاری 1-پروپانول و اتیل متیل اتر است .
از آن در ساخت طیف گسترده ای از مواد شیمیایی صنعتی و خانگی استفاده می‌شود و یکی از مواد اصلی برای تولید مواد ضد عفونی کننده و شوینده می‌باشد
حلال
ایزوپروپیل ا
فرمول تولید پودر نشانگر وجود الکل در بنزین
این فرمول برای ساخت نوعی پودر کاربرد دارد که براحتی وجود الکل را در سوخت های مایع نشان می دهد.  این پودر سفید رنگ است و در تماس با الکل به رنگ صورتی در می آید.  این پودر به مقدار 0.5 درصد متانول و بیشتر در سوخت و 1 درصد اتانول و بیشتر در سوخت حساس است و کمتر از این مقادیر را نشان نمی دهد  این فرمول در یک صفحه و با فرمت پی دی اف ارائه شده است ...دریافت فایل
آشنایی با تفاوت عشق زن و مرد به زوجین کمک می‌کند تا با مشکلات کمتری مواجه شوند و با آگاهی نسبت به این مسئله بتوانند بسیاری از اختلافات و سوء تفاهمات بین خود را حل کنند. بسیاری از زوجین در جلسات مشاوره خانواده به علت عدم آشنایی با تفاوت‌های میان بیان و بروز عشق در خود و همسرشان احساس ناامیدی کرده و تصور می‌کنند فرد مقابل دیگر عاشق آن‌ها نیست. در صورتی که اگر با این تفاوت‌ها آشنا شوید روابط عاطفی‌تان بهتر از قبل شده و ارتباطی صمیمی با همسرت

سِرکه یک محلول آبی از اسید استیک و مواد شیمیایی دیگری است که می تواند ، شامل طعم دهنده ها باشد. معمولاً ۵ تا ۲۰ درصد از حجم سرکه‌ها، اسید استیک می‌باشد.معمولاً اسید استیک با تخمیر اتانول یا تخمیر قند توسط باکتریهای اسید استیک تولید می شود. سرکه‌های طبیعی، اسید تاتاریک و جوهر لیموی کمتری دارند.
سرکه انگور
این سرکه برای تسکین بیماری های پوستی مفید است. انستیتو Vinegar یک موسسه ی تجارت بین المللی است که اکثر تولیدکنندگان سرکه را که بی
ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان ایشان شرط اصلی شناخت خداست
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۱- الحسین بن محمد، عن معلى بن محمد، عن الحسن بن علی الوشاء قال: حدثنا محمد ابن الفضیل، عن أبی حمزة قال: قال لی أبو جعفر علیه السلام: إنما یعبد الله من یعرف الله، فأما من لا یعرف الله فإنما یعبده هكذا ضلالا قلت: جعلت فداك فما معرفة الله؟ قال: تصدیق الله عز وجل وتصدیق رسوله صلى الله علیه وآله وموالاة علی علیه السلام والا
سوربیتان تری استئارات ( اسپن ۶۵،STS ) این افزودنی مواد غذایی کرم رنگ، سخت، جامد مومی است با بوی مشخص و مزه ی مشخص. الیاف تری‌استات را می‌توان به دو روش ترریسی و خشک ریسی تولید کرد. روش خشک ریسی صرفهٔ اقتصادی بیشتری دارد.

به عنوان یک افزودنی غذایی، E شماره E492 دارد.
نام های تجاری برای پلی ساکاریدها عبارتند از Alkest، Canarcel، Span.
مخلوطی از استرهای جزئی از سوربیتول و انیدریدها و اسید استایریک سبزیجات است و نیز ممکن است اسیدهای چرب آزاد و سوربیتول، اس
پتروشیمی یکی از بزرگترین صنایع هر کشور می باشد. با کمک این صنعت می توان مواد اولیه ی بسیاری از صنایع از جمله صنایع آرایشی و بهداشتی، کشاورزی، پزشکی و... را تامین نمود. از جمله ترکیبات مهمی که با کمک این صنعت تولید می گردد می توان به متانول، تولوئن، زایلن، پروپیلن گلیکول سدیم هیدروکسید در انواع مایع و جامد (سود پرک و گرانوله) و... اشاره نمود.
در ادامه به کاربرد های تولوئن و خواص آن بیشتر می پردازیم.
ادامه مطلب
یکی از مواردی که اکثر زبان آموزها رو گیج میکنه تفاوت سه تا فعل مهم see ،
look و watch در زبان انگلیسی هست. این سه تا فعل میتونن به معنای دیدن ، نگاه کردن و تماشا کردن استفاده شن ولی طبق معمول یه سری استثنا و تفاوت تو کاربردشون وجود داره که تو این مطلب با هم یاد میگیریم.
برای مشاهده ادامه مطلب تفاوت see و look و watch در زبان انگلیسی کلیک کنید.
فرمول شیمیایی:CoSo4جرم مولکولی:١٥٤,٩g/molدرصد خلوص:٢٠/٥٪؜تا٢١٪؜ترکیبی متشکل از کبالت و گوگرد است.رایج ترین شکل سولفات کبالت نوع هیدراته آن است(CoSo4.7H2o,CoSo4.H2o)این ترکیب به صورت پودر کریستال قرمز رنگ موجود است.این ماده محلول در آب،کمی محلول در اتانول و به خصوص محلول در متانول است.انحلال پذیری سولفات کبالت در آب ٦٠٤g/lو در دمای ٣درجه سانتی گراد مباشد.نمک سولفات کبالت جزو مواد پارا مغناطیسی میباشد.دمای ذوب این ترکیب ٧٣٥درجه سلسیوس و اسیدیته آن٤است،ای
فرمول شیمیایی:CoSo4جرم مولکولی:١٥٤,٩g/molدرصد خلوص:٢٠/٥٪؜تا٢١٪؜ترکیبی متشکل از کبالت و گوگرد است.رایج ترین شکل سولفات کبالت نوع هیدراته آن است(CoSo4.7H2o,CoSo4.H2o)این ترکیب به صورت پودر کریستال قرمز رنگ موجود است.این ماده محلول در آب،کمی محلول در اتانول و به خصوص محلول در متانول است.انحلال پذیری سولفات کبالت در آب ٦٠٤g/lو در دمای ٣درجه سانتی گراد مباشد.نمک سولفات کبالت جزو مواد پارا مغناطیسی میباشد.دمای ذوب این ترکیب ٧٣٥درجه سلسیوس و اسیدیته آن٤است،ای

الکل، نوعی ماده اعتیاد آور است که تاثیرات بسیار مخربی بر روی مغز و سایر اندام ها دارد.
حتی کم ترین مقدار الکل نیز می تواند بدن را تحت تاثیر قرار بدهد. الکل حاوی متانول می
باشد. متانول به راحتی از طریق دستگاه گوارش جذب می شود و می تواند وارد گردش خون
شود و از منافذ مویرگ های دستگاه عصبی عبور کند و اختلالاتی ایجاد کند. اختلالاتی در
سرعت انتقال پیام عصبی، فعالیت و متابولیسم سلول ها، ناقل های عصبی و....
الکل فعالیت مغز را کند می کند و باعث اختلال
زندگی کردن زیر یک سقف یک واقعیت است و با شخصیت‌های واقعی زن و شوهر سر و کار دارید و جایی برای رویا پردازی نیست.
شناخت درست از تفاوت‌ها و شباهت های بین دختر و پسر و خانواده های کمک می کند تا با شناخت از این تفاوت ها با دید باز تر و آگاهانه تر تصمیم گیری کنید.
در تصمیم گیری قبل از ازدواج باید به تفاوت ها و بعد از ازدواج بیشتر به شباهت هایشان اهمیت بدهید، زیرا توجه به تفاوتها، به انتخاب عاقلانه کمک می کند و اهمیت دادن به شباهت ها بعد از ازدواج، موج
توضیحات: تفاوت وبلاگ و طراحی سایت

تفاوت اصلی بین وبلاگ و وب سایت این است که وبلاگ برای وب سایت ها ایجاد می شود و وب سایت ها مکانی هستند که وبلاگ ها در آن نوشته می شوند.
وبلاگ ها مجلاتی آنلاین برای استفاده ی عموم می باشند. تفاوت بیشتر این دو را در مطلب زیر مطالعه نمایید

ادامه مطلب
سخت نگیریم. با خودمان و دیگران دوست و رفیق باشیم و بدانیم «تفاوت‌ها ارزشمند هستند». زیباییِ دنیا به تفاوت‌هاست.
یکی قدبلند و یکی کوتاه، یکی چاق و یکی لاغر، یکی سبزه و یکی سفید. این تفاوت‌هاست که زیبایی ایجاد می‌کند. اگر تاریکی نباشد، روشنایی معنا پیدا نمی‌کند. اگر زرد نباشد قرمز معنا پیدا نمی‌کند. نخواهیم که همه مثل هم بشویم.
نخواهیم همه از یک راه برویم یا مثلِ هم بپوشیم یا مثل هم بخوریم یا مثل هم فکر کنیم.
خلق تفاوتها حکمتی دارد
تفاوت‌ها
توضیح مهم:
مشخصات کلی: الکل یک لیتریمایعی است بیرنگ ، زلال، فرارقابل اشتعالدر اثر سوختن آن آب و گازکربنیک حاصل میشودبه هر نسبتی در آب حل میشودحجم آن یک لیتر می باشد.با درصد خلوص بالاالکل یک لیتری در ایران تحت نظارت و بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تولید و به بازار عرضه میشود.سازگار با اکثر مواد طبیعی و مصنوعی و صنعتی مانند پلاستیک، منسوجاتاثرات آلرژی زایی پوستی و تنفسی برای ا
در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد دلایل تفاوت قیمت فرش دستباف بپردازیم اگر شما هم تمایل دارید تا در این خصوص اطلاعاتی بدست آورید همراه ما باشید.عوامل متعددی در تفاوت قیمت فرش دستباف موثر هستند که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. به طور کلی کسانی که در زمینه خرید و فروش فرش های دستباف تخصص دارند هنگامی که می خواهند در مورد قیمت یک فرش نظر بدهند و یا دو فرش را از نظر ارزش با هم مقایسه کنند به عوامل دخیل در تفاوت قیمت فرش ها
یک روز که به یک دیوانه رسیده بودم به او گفتم :
ما (من و تو)یک شباهت داریم و یک تفاوت !!!
دیوانه دهانش را طوری باز گذاشته بود که انگار با گلویش حرفهای مرا می شنوید.
گفتم:اینکه هر دوی ما رنج می بریم این شباهت بین ماست و اینکه من خودم با اراده خودم رنج را انتخاب کرده ام ولی تو انتخاب شده ای و سهمی در انتخاب خویش نداشتی، این تفاوت ماست .
دیوانه گفت :بگذار چیزی را به تو بگویم .گفتم :می شنوم .گفت :بهتر است که بفهمی !!
و بلافاصله گفت :اینهایی که تو گفتی تفاوت م
یک روز که به دیوانه رسیده بودم به او گفتم :
دیوانه دهنش رو طوری باز گذاشته بود که انگار با گلویش حرفهای مرا می شنوید.
گفتم:اینکه هر دوی ما رنج می بریم این شباهت بین ماست و اینکه من خودم با اراده خودم رنج رو انتخاب کردم ولی تو انتخاب شدی و سهمی در انتخاب نداشتی و گناهی نداری این تفاوت ماست .
و بلافاصله گفت :اینهایی که تو گفتی تفاوت من
یک روز که به یک دیوانه رسیده بودم به او گفتم :
دیوانه دهنش رو طوری باز گذاشته بود که انگار با گلویش حرفهای مرا می شنوید.
گفتم:اینکه هر دوی ما رنج می بریم این شباهت بین ماست و اینکه من خودم با اراده خودم رنج رو انتخاب کردم ولی تو انتخاب شدی و سهمی در انتخاب نداشتی و گناهی نداری این تفاوت ماست .
و بلافاصله گفت :اینهایی که تو گفتی تفاوت
بسم اله الرحمن الرحیم- نظرایت شخصی است- فیلمی
امروز درسایتها نشان داده شد درباره ضربهای به کشتی ژاپونی زده شده است کاملا
کارامریکا بوده است- اولا اثر جای بمب به صورت مثلث متواز ی اضلاع است که اصلا
درارتش چنین بمبی وجود خارجی ندارد تمام موشکهاقبلا نیم کره سر انفجاری داشتند
ودرموشکهای بزرگ مثلث شکل مخروطی به محض برخورد حرارات زیادی دارند حتی فولا را
ذوب میکند چند ثانیه نفوذ میکند وبعدمنفجر میشوند باز شکل سوراخ انفجار نیم دایره
است پس انفجار
تفاوت پنجره pvc با یو پی وی سی:در این مقاله به بررسی تفاوت پنجره pvc با upvc می پردازیم. همان طور که می دانید صنعت درب و پنجره سازی هر روزه در حال پیشرفت است. پنجره یو پی وی سی از آخرین مدل های پنجره دو جداره است. قبل از upvc پنجره های pvc مورد استقبال بودند. در واقع یو پی وی سی نسخه پیشرفته تری از پی وی سی است.

ادامه مطلب
روش تشخیص نشت پمپ خلاء حلقه مایع
بزرگترین سردرد برای کاربران ، تشخیص میزان نشت پمپ خلاء حلقه مایع است. نشت - نشت داخلی و نشت خارجی ، نشت خارجی تشخیص بهتری است ، انجام نشت داخلی انجام آن دشوارتر است. نقطه نشت بزرگتر می تواند از روش شعله استفاده کند ، استفاده از جریان هوا می تواند اصل انحراف شعله را ایجاد کند ، ابتدا خلاء مصرف کنید ، مانند شمع یا فندک در مجاورت نقطه مظنون که به تدریج جستجو کرد ، شعله را به انحراف نقطه نشت پیدا خواهید کرد می توان
تفاوت میل ورم و سوپر ورم
پرورش و فروش کرم میل ورم بصورت زنده و خشک شده | کرم میل ورم و سوپر ورم (پرورش/استفاده)
تفاوت میل ورم و سوپر ورم
تفاوت هایی بین میلورم و سوپرورم وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره میکنیم.
ارزش غذایی میل ورم و سوپرورم
ارزش غذایی میل ورم و سوپرورم متفاوت بوده و بسته به نیاز حیوانات خانگی شما انتخاب خواهند شد. ( بدلیل اهمیت ارزش غذایی بصورت مفصل در آینده مورد آنالیز و مقایسه قرار خواهیم داد )
ثبت سفارش فقط ارسال پیامک : ۱۸۲
سود مایع  | Caustic Soda lye

فرمول شیمیایی سود مایع :  NaOh

درجه خلوص : %1±50| %1±31

گرید: Membrane – Diaphragm

نام های دیگر : مایع سوز آور- قلیا- سودای قلیایی- هیدرات سدیم- هیدروکسید سدیم

سود مایع چیست؟
سود مایع با  فرمول شیمیایی NaOH و با دو غلظت 50% و 31% در بازار موجود می‌باشد. رنگ سود مایع سفید روشن و شفاف است و هیچ بویی ندارد. در آب به سهولت حل می شود و در اتانول، متانول و گلیسیرین به نسبت مساوی حل می‌شود. نقطه انجماد این ماده ۴/۴ و نقطه جوش ۱۴۵ درجه سانتی گراد م
عمری که بی عشق بگذرد، بیهوده گذشته است. نپرس که آیا باید در عشق الهی باشم یا عشق مجازی، عشق زمینی یا عشق آسمانی، یا عشق جسمانی؟ از تفاوت‌ها تفاوت می‌زاید. حال آنکه به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق. خود به تنهایی دنیایی است عشق. یا درست در میانش هستی، در آتشش، یا بیرونش هستی، در حسرتش.
#ملت عشق

تفاوت روحیەی فرد ذهن آگاه با فرد معمولی
تفاوت روحیە افراد ذهن آگاه با فرد معمولی در ۷ عنصر اساسی است. حقیقت اگر بخواهیم تفاوت
روحیەی فرد ذهن‌آگاه با فرد معمولی را مشخص کنیم باید هفت عنصر کلیدی ذهن آگاهی را از قبل بشناسیم
تا بتوانیم نسبت به ذهن‌آگاه بودن یک فرد یا معمولی بودن او اظهار نظر کنیم. شما می توانید با استفاده
از این ۷ عنصر و همچنین راهکارهای شاد زیستن و داشتن آرامش درونی در زندگی نیز ذهنی آگاه داشته باشید
تا نسبت به اتفاق های پی
بیماری یرقان در گربه ها  
به تجمع بیش از حد بیلی روبین در بافتها یرقان (Jaundice) گفته می شود. در تشخیص یرقان تعیین مقدار بیلی روبین سرم ارزش زیادی دارد. بیلی روبین کونژوگه در آب حل می شود و برای تشخیص آن نیازی به متانول نیست و نسبت به بیلی روبین غیرکونژوگه سریعتر در بافتها ایجاد حالت ایکتر (زردی ) می کند، مخصوصا در بافتهایی که دارای فیبرالاستیک بیشتری باشند.

مشاوره و آموزش درمان  یرقان در گربه ها  
در سگ و گربه یرقان زمانی ظاهر میشود که میزان بیل
-چپ یا راست؟+چپچوب شوری که تو دست چپ و پشت سرش قایم کرده بود رو سمتم دراز کرد و گفت آخه چرا همش اونی که توش بیشتره مال تو میشه؟؟!بسته چوب شور رو گرفتم و نگاه کردم. کاملا پرِ پر بود! چون از نظر حجم شبیه هیچکدوم از چوب شورهایی که اینهمه سال خوردیم نبود تصمیم گرفتیم هر کدوم مال خودمون رو بشماریم تا ببینیم چقدر تفاوت دارن!احتمالا دو تا یکی شده بود.چهل و دو، بیست و پنج به نفع من:)))بهش میگن شانس. از نوع خوب و بدش وجود داره. چیزی که نصیبت میشه بدون اینکه
توضیحات فایل
دانلود سوالات و جزوه ضمن خدمت روانشناسی تفاوت های فردی
کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل جزوه کامل و سوالات دوره ضمن خدمت روانشناسی تفاوت های فردی با فرمت پی دی اف و ورد جهت استفاده تمامی کارمندان اموزش و پرورش و سایر ارگان های دولتی و غیر دولتی، در آزمون ضمن خدمت روانشناسی تفاوت های فردی می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.
این مجموعه دارای سوالات تستی فراوان مطابق با مواد
اگر می‌خواهید بفهمید کسی را دوست دارید، یا عاشق‌اش هستید، به ۹ تفاوت عشق و دوست داشتن نگاهی بیندازید:۹ تفاوت عشق و دوست داشتن
۱. در کنار کسی که عاشق‌اش هستید، قلب‌تان تندتر می‌تپد، ولی در کنار کسی که دوست‌اش دارید، فقط خوش‌حال می‌شوید.
۲. در کنار کسی که عاشق‌اش هستید، زمستان مثل بهار می‌شود، ولی در کنار کسی که دوست‌اش دارید، زمستان فقط یک زمستان زیبا می‌شود.

ادامه مطلب
یه بار یه جمله قشنگ شنیدم از یکی:
وقتی بارون میباره،
همه پرنده ها دنبال یه سرپناهن؛
ولی عقاب برای خیس نشدن بالا تر از ابر ها پرواز میکنه...
پس شاید،

این دیدگاه آدماس که تفاوت هارو خلق میکنه.
شاید برای موفق شدن باید دیدگاهتونو تغیر بدین*
مسافرت خیل عظیمی از مردم در دوران کرونایی ، علیرغم تذکرات مسئولین ستاد مقابله با کرونا ،فرهنگ اجتماعی آنها را نشان می دهد.
کشته شدن دهها نفر بر اثر الکل سمی" متانول" که به گفته پزشکان هیچ تاثیری در جلوگیری از بیماری کرونا ندارد، سطح اطلاعات و باورهای آنها را به چالش می کشد.
چه آنها که با مسافرت نابجای خود،باعث انتشار کرونا می شوند و چه آنها که برای فرار از کرونا، به نوشیدن الکل روی می آورند ، گرچه مقصرند اما دولت حاکم باید با ابزارهای قانونی
نحوه حل مشکل نشتی پمپ خلاء حلقه آب
هنگامی که پمپ خلاء حلقه آب نشت می کند ، نه تنها عملکرد طبیعی تجهیزات را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه به تجهیزات نیز تا حدی آسیب می رساند. بنابراین قبل از شروع استفاده از تجهیزات ، میزان نشت آن مورد آزمایش قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که در صورت عدم وجود نشتی ، از تجهیزات عادی می توان استفاده کرد و در صورت وجود ، نیاز به فوریت تعمیر دارد. وقتی مشخص شد که راندمان کاری پمپ خلاء حلقه آب ضعیف است و همیشه نشت آب غ
اگر تا به حال با برنامه های ایمیل مانند Outlook یا Thunderbird را در تلفن هوشمند خود تنظیم کرده باشید، حتما در تنظیمات مجبور به انتخاب بین POP و IMAP هستید. در این مقاله ، نوین هاست نحوه کار POP و IMAP و تفاوت بین آنها را توضیح خواهد داد. این امر به شما امکان می دهد بهترین مورد را انتخاب کنید. با ما همراه باشید!

سرور مجازی , سرور مجازی ایران , هاست وردپرس
ادامه مطلب
تفاوت فکری من و بنیامین درباره مقوله ازدواج  اینه که من میگم عشقم تمام تلاشم رو برای خوشبختی مون میکنم اگر نشد خودمون عذاب نمیدیم.
خب بنیامین میگه خشن میشه و میگه نههه,  هیچ وقت جدا نمی شیم,  آبرومون میره و ما تو آیینمون طلاق نفرین شدس,و طلاق نداریم...
تفاوت سیاره و ستاره
تفاوت سیاره و ستاره : شاید برای شما نیز جای سوال باشد که ستاره و سیاره چه تفاوت هایی باهم دارند و دلیل اینکه گاهی اوقات به آسمان نگاه می کنیم و برخی از سیارات 
نظیر مشتری و اورانوس را نیز در میان ستاره ها مشاهده می کنیم، چه می باشد؟ اگر سیارات نیز مانند ستارگان از خود نور منتشر می کنند پس چه تفاوتی میان آن ها وجود 
دارد؟!

ادامه مطلب
یکی از مسائلی که در مورد دخترها و پسرها مطرح می شود این است که دخترها احساسی هستند در مقابل پسرها منطقی می باشند . دخترها می خواهند بدانند چرا پسرها احساسات ندارند و پسرها هم می خواهند بفهمند که چرا دخترها فقط بر اساس احساساتشان زندگی می کنند و منطق ندارند . این تفاوت یک مساله روانشناسی فوق العاده پیچیده است که در این مطلب سعی می شود به زبان ساده مفهوم علمی این تفاوت رسانده شود .
ادامه مطلب
به نظرم  تفاوت اشعار معاصر با قدیمی،مثل تفاوت چای دمی است با چای کیسه ای!تو تا به پای اشعار کهن صبر نکنی،تا مانوس نشوی و بارها با دل و جانت زمزمه اش نکنی،تا شب بیداری نکشی با آن، تا زانوی غم بغل نکنی و به پهنای صورت اشک نریزی،نمی توانی از خواندن غزل حافظ و یا سعدی لذت کافی ببری.باید صبر کنی تا دم بکشد! اما اشعار معاصر نه، می توانی در هر حالتی که هستی یک شعر از اینترنت پیدا کنی و بخوانی و لذت ببری و تمامش کنی و کمی هم از آرایه های ادبی اش تعریف کنی
ظرفیت واقعی پاوربانک از ظرفیت اسمی آن تفاوت دارد و همیشه کمتر است. دلیل تفاوت ظرفیت اسمی و واقعی پاور بانک چیست؟ چطور می توانیم ظرفیت واقعی پاور باک را اندازه گیری کنیم؟ در این مقاله همراه ما باشید تا به این سوال ها پاسخ داده شود.

ادامه مطلب
دلیل سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری را در این مقاله به بررسی علت های آن می پردازیم. دلیل تغیر دما و سرد شدن ناگهانی آب پکیج بوتان یا ایران رادیاتور و یا ایساتیس و گلدیران تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و شاید تنها جزئیات ریز و قلق ها تفاوت داشته باشند.
ادامه مطلب
من امروز‌ ظهر خوشحال بودم، چون فکر می‌کردم که نماز ظهر عاشورا رو همون‌طوری قراره بخونم که هزار و سی‌صد سالِ پیش خونده شد. یعنی به جماعت، در فضای باز، توی هوای گرمِ یک شهر کویری، و زیر آفتابی که بی‌رحمانه می‌تابید و موها و پیراهن مشکیم رو داغ می‌کرد. بعدش فهمیدم که چقدر تفاوت وجود داره. اولین تفاوت رو توی همون رکعت اول فهمیدم. لب‌های من خشک نبودن.
وبلاگ و وبسایت چه تفاوت هایی دارند؟
امروزه طراحی وبسایت و ایجاد وبلاگ هر دو در دنیای وب رایج هستند. وبلاگ ها و وبسایت ها شباهت های ظاهری زیادی به هم دارند؛ به همین دلیل تشخیص و تمایز آن ها از یکدیگر نسبتا دشوار است. با این وجود هر کدام از این دو، ویژگی ها و قابلیت های مخصوص به خود را دارند.

ادامه مطلب
یکی از مسائلی که در مورد دخترها و پسرها مطرح می شود این است که دخترها احساسی هستند در مقابل پسرها منطقی می باشند . دخترها می خواهند بدانند چرا پسرها احساسات ندارند و پسرها هم می خواهند بفهمند که چرا دخترها فقط بر اساس احساساتشان زندگی می کنند و منطق ندارند . این تفاوت یک مساله روانشناسی فوق العاده پیچیده است که در این مطلب سعی می شود به زبان ساده مفهوم علمی این تفاوت رسانده شود .
ادامه مطلب
امروزه برداشت اشتباه در مورد تفاوت فنی هاست ابری و سرور مجازی خصوصی در صنعت هاستینگ به یک معضل جدی تبدیل شده است. اغلب افراد برداشت صحیحی در مورد تفاوت اصلی بین این دو ندارند. این امر ناشی از کمی آگاهی در مورد عوامل متمایزکننده ی این دو تکنولوژی هاستینگ است
ادامه مطلب
مهم ترین کاری که قبل از خرید سیستم سانترال باید انجام دهیم دانستن انواع و تفاوت‌های آن است. سیستم تلفن سانترال از ملزومات شرکت‌ها و سازمان‎ها است. سیستم تلفنی سانترال انواع مختلفی دارد. سیستم‌های تلفن سانترال عادی روش کاری همانند تلفن دارند و کاملا شبیه به تلفن عادی ارتباط را برقرار می‌کنند، اما روش تبادل اطلاعات در سانترال VoIP متفاوت است. در ادامه به بررسی کامل تفاوت سیستم سانترال عادی و VoIP را می پردازیم.
ادامه مطلب
کمی از دور نگاه کنی اختلاف من و زهرا از تفاوت شخصیتمان شکل میگیره. نیت بدی نداره. کلا محافظه کاره. کلا مخفی کاره. اون از بیخبر کربلارفتنش،اون از اطلاعات درست درباره برنامه موبایل ندادنش. اون از گزارش کار ندادنش اینم امروز که یواشکی نشسته پای کندو کردن برنامه بیخبر من که باعث کلی دعوا و کدورت شد.هرکسی یه طوریه دیگه
تفاوت آرتروز و دیسک
کمر درد و درد گردن
از شایع ترین عارضه هایی است که همه افراد دست کم یک بار آن را تجربه کرده
اند . اما گاهی این درد ها زندگی اشخاص را مختل می کند و مشکلات زیادی را
برای فرد ایجاد می کنند. منشا این درد ها ممکن است دیسک ها یا بیماری
آرتروز گردن باشد برای درک تفاوت آرتروز و دیسک در ادامه به توضیح این
موارد می پردازیم و روش های درمان آن ها را بررسی می کنیم.
برای مطالعه ادامه مطلب و پرسش و پاسخ توسط دکتر صمدیان ، جراح مغز و اعصاب به
گزارش کارآموزی تولید الکل
دانلود گزارش کارآموزی شیمی با موضوع تولید الکل، در قالب فایل word و در حجم 100 صفحه. بخشی از متن: اتانول، مایعی قابل احتراق و یکی از انواع الکلهای موجود در نوشابه‌های الکلی است. گرانروی آن ، مانند آب است و بوی نسبتا تندی دارد. در صنعت بعنوان حلال و ماده واسطه شیمیایی برای...
اگر زمینه فعالیت شما در حیطه شبکه باشد یا علاقه مند به ورود در این زمینه باشید، احتمالا با کلماتی چون هاب، سوئیچ شبکه و روتر به دفعات برخورد کرده اید. شاید هم شکل ظاهری آن ها را مشاهده کرده باشید و این سؤال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت روتر، سوییچ و هاب در چیست؟
در این مقاله قصد داریم تا مثل همیشه به زبان ساده، مفاهیم دنیای شبکه را برای شما توضیح دهیم. موضوع این مقاله تفاوت روتر ، سوییچ و هاب است و سعی می‌شود تا به بهترین و ساده ترین شکل
خیلی از دوستان توی وب سایت 120 کلیک توی موضوع موجودی های بروز و ارتقا ابهام و مشکل دارن و بخاطر همین من تصمیم گرفتم توی این مطلب کامل این دو مورد رو بررسی کنم و تفاوت های این دو موجودی رو بهتون بگم تا متوجه بشید دقیقا داستان چیه؟ حتما ادامه مطلب رو ببینید و مطالعه کنید تا به تفاوت این دو مورد پی ببرید.
ادامه مطلب
تفاوت سنکوپ با ایست قلبی چیست؟

یک متخصص قلب و
عروق گفت: سنکوپ یکی از بیماری‌های سیستم خودکار بدن است که بیمار بعد از
افتادن به زمین، سریعاً به هوش می‌آید و بدن فعالیت خود را ادامه می‌دهد.
ادامه مطلب
سلام 
یه چیز جالب و سر گرم کننده 
من نمی دونستم گوگل ارث برای کشور هایی مث آمریکا کیفیتش در حد یه تور مجازی بالاست ، برای ایران که در حد یه تصویر هوایی هست 
واقعا رک بگم دیشب ادرس خونه بنیامین رو زدم حتی کوچه شون ماشین ها پارک شده نزدیک خونه شون رو با وضوح در حد عکس ولی سه بعدی دیدم 
اصلا یه چیزی میگم یه چیزی می شنوید کافیه اون آدمک زرد رنگ رو بکشید رو صفحه تا تفاوت رو حس کنید (اون آدمک برای ایران کار نمی کنه )، یعنی انگار رفتی خارج رو دیدی ، و یه
تفاوت رسیور مدیا استار دیاموند mediastar ms-diamond z2 4k با z1 فقط در تک و دو تیونره بودن هستش و فرق دیگری با هم ندارند از نظر سخت افزاری کاملا شبیه هم و هردو جدید و به خوبی شبکه های فورکی را ساپورت میکنند.
۶۰ فریم بر ثانیه را ساپورت میکند دارای سیستم عامل اندرید است و کیفیت تصویر بسیار عالی دارد.
قیمت زرشک دانه اناری در ۷ اردیبهشت ۹۹  بین ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان است. این تفاوت قیمت به علت تفاوت در کیفیت  است. قیمت زرشک دانه اناری ذکر شده برای فروش عمده می باشد.   قیمت انواع زرشک ،  قیمت زرشک اعلا قائنات، قیمت زرشک قرمز، تفاوت زرشک پفکی و دانه اناری، زرشک دانه اناری چیست، فرق زرشک پفکی و دانه اناری،  بافت دانه اناری ، قیمت زرشک خشک بیرجند 
سود مایع  | Caustic Soda lye

فرمول شیمیایی سود مایع :  NaOh

درجه خلوص : %1±50| %1±31

گرید: Membrane – Diaphragm

نام های دیگر : مایع سوز آور- قلیا- سودای قلیایی- هیدرات سدیم- هیدروکسید سدیم

سود مایع چیست؟
سود مایع با  فرمول شیمیایی NaOH و با دو غلظت 50% و 31% در بازار موجود می‌باشد. رنگ سود مایع سفید روشن و شفاف است و هیچ بویی ندارد. در آب به سهولت حل می شود و در اتانول، متانول و گلیسیرین به نسبت مساوی حل می‌شود. نقطه انجماد این ماده ۴/۴ و نقطه جوش ۱۴۵ درجه سانتی گراد م
حیوانات گوسفند و بز دو مورد از حیواناتی هستند که برای تولید شیر، گوشت و ... از آنها استفاده میشود، این دو حیوان تفاوت های زیادی باهم دارند و پرورش هر یک از آنها متفاوت است، در ادامه این نوشته به تفاوت های این دو میپردازیم.
پرورش گوسفندگوسفندان یکی از انواع گاوسانان سم دار و نشخوار کنندگان هستند که به صورت اهلی و وحشی یافت میشوند. انسان ها از گوشت، پشم، پوست و شیر این دام برای تولید محصولات خود و همچنین تهیه غذا استفاده میکنند.گوسفندان کوچک تر

1- سیاره ای با یخ های در حال ذوب
سیاره Gliese 436B b به اندازه ی نپتون است که در فاصله ی حدود ۳۳ سال نوری از ما در صورت فلکی لئو واقع شده است. منجمان معتقدند که این سیاره دارای حالاتِ نامتعارفی از آب است که باعث می شوند سطح پوشیده از یخش در حال ذوب شدن باشد. فشار در این سیاره باعث می شود یخ جامد باقی بماند اما حداکثر دمای سطح برابر با ۵۷۰ فارنهایت (۳۰۰ درجه سانتیگراد) است که آب را بیش از حد گرم می کند و آن را به بخار تبدیل می کند.
۲- فضای بوی گوشت ِ کبابی
با بی تفاوتی همسرم چه کنم ؟

نحوه‌ی رفتار با همسر بی‌تفاوت

آیا برای
شما هم پیش آمده که واکنش همسرتان به جملات عاشقانه‌ای که میزنید کاملا سرد
و بی‌تفاوت باشد، زمانی که تغییری در ظاهر خود ایجاد کرده‌اید، نظری ندارد
و یا اصلا متوجه آن نمی‌شود، نگاهش از نگاه‌های عاشقانه‌ی شما به سادگی
می‌گذرد و... این‌ نشانه‌ها می‌تواند ویژگی‌های یک مرد بی‌تفاوت باشد.
ادامه مطلب
تفاوت مستر کارت با ویزا کارت

این دو کارت یعنی مستر کارت و ویزا کارت از نظر نرخ
سود، محدودیت های اعتبار، برنامه های پاداشی و ویزگی های سیستمی تفاوت هایی
دارند. البته بیشتر تفاوت های این دو کمپانی در ارائه خدمات متوجه کردیت
کارت ها است و در کارت های اعتباری تفاوت آنچنانی به چشم نمی خورد.

هر دوی مستر کارت و ویزا کارت دو برند مشهور کردیت
کارت در جهان هستند اگر چه خود این کمپانی ها اقدام به دور ک
اگر زمینه فعالیت شما در حیطه شبکه باشد یا علاقه مند به ورود در این زمینه باشید، احتمالا با کلماتی چون هاب، سوئیچ شبکه و روتر به دفعات برخورد کرده اید. شاید هم شکل ظاهری آن ها را مشاهده کرده باشید و این سؤال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت روتر، سوییچ و هاب در چیست؟
در این مقاله قصد داریم تا مثل همیشه به زبان ساده، مفاهیم دنیای شبکه را برای شما توضیح دهیم. موضوع این مقاله تفاوت روتر ، سوییچ و هاب است و سعی می‌شود تا به بهترین و ساده ترین شکل
عامه پسند‌‌(pulp)‌ اولین رمانی است که متن کامل آن را به انگلیسی خواندم. همیشه از خواندن رمان‌های زبان اصلی می‌ترسیدم. داستان کوتاه می‌خواندم یا به داستان‌های سطح بندی شده اکتفا می‌کردم. البته پیش از این یک کتاب در زمینه توسعه فردی به انگلیسی خوانده بود اما بوکفسکی اولین تجربه رمان‌خوانی من بود و چه تجربه‌ای بهتر از این. مدتها فکر می‌کردم تفاوت سبک نویسنده‌ها و تفاوت‌های شخصی،طبقات اجتماعی و کلامی را که نویسنده معمولا در دیالوگ‌ها نش
در این نوشته از سری مطالب بخش آموزش پرتال دلبرانه قصد داریم به موضوع تفاوت لالیک اصل و تقلبی بپردازیم.
با توجه به اینکه امروزه مشکلی که در بیشتر اجناس با آن روبرو هستیم تشخیص تقلبی و اصلی بودن آن است.
ادکلن لالیک اصل و تقلبی نیز با هم تفاوت هایی دارند که میتواند به ما در تمیز دادن این دو کمک کند.
در ان مطلب سعی کرده ایم این موارد را بررسی نماییم.از این که ما را انتخاب کرده اید سپاسگزاریم.
با ما همراه باشید….
تفاوت لالیک اصل و تقلبی رو چجوری تشخی
شاید شما شروع به ساختن یک وبسایت ساده کرده باشید یا فقط می خواهید درک بیشتری از لغات بسیاری که اخیرا شنیدید داشته باشید.
"CSS"، "HTML" و "پی اچ پی" در اطراف اغلب و با چنین راحتی پرتاب می شوند، شما خجالت می کشید تا بپرسید منظورشان چیست.
تفاوت بین CSS، HTML و PHP
ادامه مطلب
ﺳﺴﻪ ﺍﻡ ﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻔﺘﻢ ﻣﺮﺍ ﺑﺘﺮﺳﺎﻥ گفت ولنتاین نزدیکه  ﻧﻔﺴﻢ ﺑﻨﺪ ﺍﻣﺪ

‏عجیب‌ترین نوع خودبرتربینی رو بعضی متالهدا دارن.چون صرفا موسیقی‌ای که گوش می‌کنن با بقیه تفاوت داره فکر می‌کنن خودشونم خیلی تفاوت دارن و این "تفاوت" دلیل برتریه.

‏رفتم پشت‌بوم که خودکشی کنم پدرم اومد تو حیاط گفت داری چه گوهی میخوری؟ بهش گفتم من دیگه نمیتونم میخام خودمو خلاص کنم پدرم با لحن مهربونی گفت پسرم حداقل بذار اون دو تا کلیه‌ها رو بفروشیم بعد
مواد شیمیایی موادی اند که ترکیبی خاص دارند. شیمی دان به نام جوزف پراست این مفهوم را در سده 18 پس از آزمایش ها و کار روی ترکیباتی مانند مس کربنیت بکار برد.
او نتیجه گرفت همه نمونه ها از یک ترکیب، یک نوع ساختمان دارند و این نمونه ها از همه ابعاد مانند یک دیگر و این ابعاد مطابق با میزان عناصر موجود در ترکیب، متغیر هستند.
این قضیه اکنون به قانون ثابت ترکیب مشهور است. بعدها با پیشرفت روش ها برای ترکیب شیمیایی، مخصوصا در شیمی آلی، کشف شمار بیشتری از ع
مواد شیمیایی
مواد شیمیایی موادی اند که ترکیبی خاص دارند. شیمی دان به نام جوزف پراست این مفهوم را در سده 18 پس از آزمایش ها و کار روی ترکیباتی مانند مس کربنیت بکار برد.
او نتیجه گرفت همه نمونه ها از یک ترکیب، یک نوع ساختمان دارند و این نمونه ها از همه ابعاد مانند یک دیگر و این ابعاد مطابق با میزان عناصر موجود در ترکیب، متغیر هستند.
این قضیه اکنون به قانون ثابت ترکیب مشهور است. بعدها با پیشرفت روش ها برای ترکیب شیمیایی، مخصوصا در شیمی آلی، کشف شم
مواد شیمیایی
این قضیه اکنون به قانون ثابت ترکیب مشهور است. بعدها با پیشرفت روش ها برای ترکیب شیمیایی، مخصوصا در شیمی آلی، کشف شم
تفاوت انواع دمنوش های گیاهی با چای
چای نوعی نوشیدنی است که از برگ گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود. مانند چای سیاه یا چای سبز اما دمنوش یا چای گیاهی از برگ، گل، پوست درخت (مانند دارچین)، میوه، ریشه و یا دانهٔ گیاهانی بخصوصی به غیر از کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود.
ادامه مطلب
بدون تردید امروز شومینه به یکی از اجزای اصلی برای تجهیز یک ساختمان به سیستم های گرمایشی محسوب می شود. این که آیا خانه شما از قبل دارای شومینه است یا شما به دنبال ساخت یک شومینه در فضای خود هستید، مهم است بدانید که انواع مختلفی از شومینه وجود دارد که شما می توانید آن را انتخاب نمایید. از سوی دیگر درست است که به نظر می رسد کل ساز و کار برای ساخت یک شومینه کار چندان سختی به نظر نمی رسد، اما لازم است شما با انواع شومینه آشنا شوید.
انواع شومینه
شومی
همه چیز درباره‌ی احادیث قدسیحدیث قدسی سخنی است که آن را پیامبراکرم(ص) از قول خدا گزارش کرده، اما این احادیت بنابر شاخص‌هایی معین با آیات قرآن تفاوت دارد. در ادامه درباره‌ی تفاوت احادیث قدسی با آیات قرآن، مضمون و درون مایه‌ی این احادیث، تعداد و راویان آن آگاهی یابید.

ادامه مطلب
امروزه در بسیاری از پلن های هاست در دسترس برای مشتریان هارد HDD و هارد SSD ارائه می دهند. اکثر مردم HDD را انتخاب می کنند به این دلیل که ارزان تر از SSD است. با این حال ، آنچه بسیاری از کاربران متوجه نمی شوند این است که SSD ها مزایای قابل توجهی را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد. در این پست، ما به تفاوت بین این دو نوع هارد دیسک نگاه می کنیم و توضیح می دهیم که چرا SSD بهترین گزینه است. با ما همراه باشید!

ادامه مطلب
کلروفرم مرک 
کلروفرم سیگما
روش ها و فرایند های تولید:
کلروفرم در مقیاس صنعتی با گرم کردن مخلوطی از دو ماده کلر و کلرومتان (CH3Cl) یا متان (CH4) تولید می شود. این ماده در درجه حرارت ۴۰۰ تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد رادیکال آزاد ایجاد می کند. و به همین منوال واکنش های ذیل را انجام می دهد:
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
CH3Cl + Cl2 → CH2Cl2 + HCl
CH2Cl2 + Cl2 → CHCl3 + HCl
این ماده شیمیایی برای تولید تتراکلرید کربن با فرمول شیمیایی (CCl4) با کلر بیشتر ترکیب می شود:
CHCl3 + Cl2 → CCl4 + HCl
مواد فراورده
تفاوت اسلام و ایمان
اسلام چیست و چه تفاوتی با ایمان دارد؟
چرا هر مسلمانی مومن نیست و امتیازی که مومنین دارند چیست؟
برای اولین بار خداوند بلند مرتبه به طور صریح بین اسلام و ایمان تفاوت گذاشت و هر مسلمانی را تسلیم شده ی واقعی ندانست و به ایمان سفارش کرد.
ادامه مطلب
در این آموزش کورل میخوایم به این موضوع بپردازیم که کورل دراو چه نرم افزاری هست و چه تفاوتی با نرم افزارهای دیگه مثل فتوشاپ داره ؟؟!!
چه موقعی برای کارهای گرافیک خود باید از کورل دراو استفاده کنیم؟؟!!
تفاوت های فتوشاپ و کورل دراو چیست ؟
تفاوت های خاصی بین نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو وجود داره. به طور معمول طراحان گرافیک هر دو نرم افزار رو به صورت مکمل برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی استفاده میکنن.
نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته نرم افزارهای
تفاوت هاست و سرور 1

تفاوت هاست و سروی 2

تفاوت هاست ویندوز و لینوکس

وب سرور نرم افزاری است که روی کامپیوتر سرور نصب شده و به درخواست های کاربران پاسخ میدهد. این درخواست ها میتوانند با پروتکل htpp یا چند پروتکل دیگر باشند. مثلا وب سرور آپاچی (که بهش Appache HTTP server هم میگن) یا LiteSpeed یا ... . تامکت وب سرور جاوا هست.
ادامه مطلب
شرکت حافظان حریم سپاهان با بیش از 10 سال سابقه کاری درخشان در عرصه سیستم های حفاظتی و کنترل تردد برای اولین اقدام به طراحی و تولید تونل ضد عفونی کننده کرونا ویروس در استان اصفهان نموده است .
این تونل در 3 ابعاد نفررو ، خودروئی ، کانتینری قابلیت سفارش و تولید دارد.
این تونل در دوبدنه معمولی و حرفه ای تولید شده که هرکدام دارای سیستم های ضد عفونی کننده تر و خشک میباشد
در مرحله اول هر فرد یا موجود زنده ای که وارد گیت میگردد توسط سیستم پاششی مه در زا

قند طبیعی
تفاوت قند طبیعی و قند مصنوعی برای بدن چیست؟ آیا مصرف قند تصفیه شده حاصل از نیشکر و یا چندر قند با مصرف قند موجود در میوه و غذاهای طبیعی و کامل فرق دارد؟ پاسخ نمی تواند فقط بله یا خیر باشد! بله فرق دارد از این جهت که مصرف غذای کامل و همراه با فیبر و دارای قند متابولیسم متفاوت دارد و منجر به سیری نیز می شود و چاق شدن را به همراه ندارد. ولی اگر از جهت میزان کالری مورد مقایسه قرار گیرند، خیر فرقی نمی کند. در حقیقت از منظر کالری همه قندهای
شکستگی استخوان در کودکان

گرچه هر استخوانی در بدن، چه در بزرگسالان و چه در کودکان، ممکن است دچار شکستگی شود، شیوع، شکل، جوش خوردن و بسیاری از متغیر های دیگر که در روند شکستگی و جوش خوردن آن دخالت دارند، در این دو دسته تفاوت‌هایی دارند. مهم‌ترین این تفاوت‌ها عبارتند از:

وجود صفحه رشد
ادامه مطلب

برای اینکه تفاوت حسابداری و حسابرسی را توضیح دهیم باید بگوییم وقتی فرآیند حسابداری به پایان می‌رسد، حسابرسی به قصد تعیین صحت و منصفانه بودن تصویر ارائه شده از حساب‌ها، آغاز می‌شود. حسابداری یعنی عمل ثبت و حفظ اسناد و مدارک، و تهیه و ارائه‌ی صورت‌های مالی. حسابداری برای پیگیری تراکنش‌های مالی شرکت ها توسط خودشان انجام می‌شود. حسابداری، زبان کسب و کار است، چرا که ابزاری است برای گزارشگری مالی شخصیت‌های انتفاعی و غیرکسب و کاری.
ادامه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها